دوشنبه 30 اردیبهشت 1398

مشاهده خبر

روایت قصه های فراموش شده و نمایش خوراک های سنتی در دومین رویداد فرهنگ نوروز فارس

روایت قصه های فراموش شده و نمایش خوراک های سنتی در دومین رویداد فرهنگ نوروز فارس


دومین رویداد فرهنگ نوروز در پارس کهن  با 3 محور گردشگری ادبی، خوراک و تاریخی در استان فارس برگزار شد.

 

 


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، آیین دومین رویداد فرهنگ نوروز در پارس کهن، با 3 محور روایت قصه های فراموش شده نوروز مرم فارس، نمایش خوراک، شیرینی و نان های سنتی شهرستانهای استان و رد پای نوروز در نگاره های تخت جمشید از 15 لغایت 17 اسفند ماه جاری در فارس اجرا گردید.


بنا براین گزارش، در آیین گشایش این رویداد همت محمدی سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات میراث فرهنگی فارس ضمن تاکید بر توسعه گردشگری فرهنگی در استان اظهار داشت:  با توجه به داشته های استان در این حوزه، نیازمند روایت پروری و خلق جاذبه هستیم.


وی افزود: می توان با استفاده از داستان ها و روایت های مهم تاریخی، مکان هایی را احداث و گردشگران را به این اماکن برای بازدید هدایت کرد.
محمدی اضافه کرد: گردشگری  فرهنگی نه تنها جز یکی از پرطرفدار ترین حوزه های گردشگری است بلکه نیاز به زیر ساخت خاصی ندارد و به خوبی می توان از مزیت های آن بهره مند شد.


امیر حسین حکمت نیا مدیر اجرایی دومین رویداد فرهنگ نوروز در پارس کهن با اشاره به  نخستین رویداد در سال گذشته و برگزاری امسال آن در حوزه های گردشگری ادبی، خوراک و تاریخی نیز گفت: بنا داریم با برگزاری دوره ای این رویداد، به این پرسش ها پاسخ دهیم که  مردم ما  چه داشتند، چه دارند و چه چیز را می خواهند حفظ کنند.


گفتنی است ، در مراسم روز اول تعدادی از قصه سرایان و هنرمندان ادبی به قصه گویی و سرودن اشعار نوروزی پرداختند و در پایان ضمن تقدیر از برخی فعالان حوزه گردشگری از کتاب "بوی ماه گِل" نوشته سید مهدی میرعظیمی رونمایی شد.


همچنین در روز پنج شنبه  16 اسفند ماه نمایش شیرینی و خوراک و نان های سنتی شهرستانهای فارس با رویکرد نوروز و روز جمعه نیز بازدید از مجموعه جهانی تخت جمشید با مضمون ردی پای نوروز در نگاره های تخت جمشید برگزار گردید.


این رویداد توسط شرکت ملک سلیمان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس، هتل بین الحرمین شیراز، گروه مسافرتی گردشگران و شرکت توسعه گردشگری استان، اجرا شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.